Vítejte na našich stránkách!

Jsme nevelký oddíl čítající cca 10-30 členů, který působí ve středu krásných klidných Lužických hor.

Náš oddíl spravuje všechny skály okolo Horního Sedla, Kozích hřbetů a Havrana u Jitravy, ale rádi zdoláváme skály všeho druhu, hlavně v nedalekém Oybinu a Jonsdorfu v Německu.

Klub horolezců vlastní naši chloubu, horo chalupu na Horním Sedle, kterou je možné si pronajmout. Pořádáme také několik každoročních akcí, jako je Běh Císařským údolím, Horo víkendy a Horo tábory pro děti.

Běh Císařským údolím

Horolezecký víkend

Horolezecký tábor

Termín zatím není znám.

Horo tábory pořádáme jen v letních měsících a trvají cca 5 dní. Náplň je podobná jako na horo víkendech.

Vzkazy

Další horovikend bude 17.až 19.12 2021.
Doufám že zase bude dost děti.
Radek Černický, 13.10.2021 15:48
Další ročník našeho Běhu císařským údolím proběhne 23.4 2022
Jste srdečně zváni.
Radek Černický, 11.07.2021 19:54
reagovat
Tak na Fellerovce jsme měli asi tři mladý a vše se povedlo. Děkuji za dodržování klidu a hezké lezení.
SO.
Radek Černický, 11.07.2021 19:52
reagovat
Prosím o klid na Havrankach z důvodu hnízdění Sokola. Pokud se budeme chovat rozumně zůstane zavřená jen FELLEROVA VĚŽ.
Díky moc Radek.
Radek Černicky, 30.03.2021 10:05
reagovat
Lidi prosím vás buďte rozumní a začněte používat mozek! Jde mi hlavně o dodržování úplně těch nejzákladnějších pravidel lezení venku na skalách. Tak třeba proč někdo jede autem až do Císařského údolí autem aby šel lozit do Cisařáku. Jo a prý tam není zákaz vjezdu.... To je argument jak ve školce. To že je v Chráněnce ho nezajímá. Další neuvěřitelná neřest na našich skalách je "rybaření". Rybaření na Smrtce v normálce a lano vedené až do dobíraku k Jižní a zase dolů. To se prostě "kur.." nedělá. Nebo rybaření na Dvojče do normálky přes slaňák bez prodloužení 👹👹👹👹. A dotoho mi ta hvězda z umělky řekne co mi je do toho. 😡😡 Když to neumíte tak si sežeňte někoho kdo vás to naučí jak se chovat ve skalách a pak se vraťte . Na Horních platí pravidla jako všude jinde. Dodržovat pravidla se budou i u nás jinak sem nejezděte. Překližka je něco jiného než skály.
Správce oblasti Radek.
Radek Černický , 07.05.2020 21:08
reagovat

Souhlas. Možná by bylo dobře vyměnit tu ceduli na stromě, kdeže se to zde opékají buřty, za jinou, kde by se vše výše uvedené zopakovalo, aby se nikdo nemohl vymlouvat, že něvěděl.
zstrnad, 31.05.2020 10:10

Nový vzkaz

ZÁPADNÍ SPÁRA, (DVOJČE, Horní skály), IV (JPK), , 14. 9. 2021, Honza Sax Bělina, Tomáš Hruš. Západní spárou na předskalí a libovolně n. v.
VĚČNÉ HLEDÁNÍ, (BLUDNÁ, Císařské údolí), III (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SZ stěně širokou spárou na temeno.
VIDÍŠ SVĚTÝLKO?, (BLUDNÁ, Císařské údolí), V (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SV stěně v dírách šikmo vpravo k boráku a přímo na temeno.
NEDĚLNÍ RYCHLOVKA, (DVOJČE, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Středem západní stěny Jižního vrcholu přímo k Bh. Od něj mírně vlevo přes díry na vrchol.Z Jižního vrcholu Přepadovou ke slaňáku.
KAFÍČKOVÁ VARIANTA JZ HRANY, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Úplně vpravo v západní stěně převislou stěnou přes Bh do spáry a jí na balkón. JZ hranou na vrchol.
PŘÍMÁ LINKA DO BOTANICKÝ, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 27. 6. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Uprostřed údolní stěny nejhlubší spárou k normálu.Pote přímo do spárokomínu a přes vklíněný balvan na vrchol.
CONENGRIA, (RYNOLTICKÁ VĚŽ, Skály u Rynoltic), VIIc (Písk.Sasko), VIIIa RP (Písk.Sasko), , 19. 6. 2021, Jan Paul. Vlevo od Staré cesty trhlinou přes poličky ke K a rajbasem na vrchol.

Obsazenost chalupy

volné k rezervaci
  nepotvrzená rezervace
  potvrzená rezervace

Aktuální omezení lezení

Momentálně nemáme žádné hnízdění.

Více info na SO.

Zápisy ze schůze