Vítejte na našich stránkách!

Jsme nevelký oddíl čítající cca 10-30 členů, který působí ve středu krásných klidných Lužických hor.

Náš oddíl spravuje všechny skály okolo Horního Sedla, Kozích hřbetů a Havrana u Jitravy, ale rádi zdoláváme skály všeho druhu, hlavně v nedalekém Oybinu a Jonsdorfu v Německu.

Klub horolezců vlastní naši chloubu, horo chalupu na Horním Sedle, kterou je možné si pronajmout. Pořádáme také několik každoročních akcí, jako je Běh Císařským údolím, Horo víkendy a Horo tábory pro děti.

Běh Císařským údolím

Horolezecký víkend

Horolezecký tábor

Termín zatím není znám.

Horo tábory pořádáme jen v letních měsících a trvají cca 5 dní. Náplň je podobná jako na horo víkendech.

Vzkazy

Text vašeho vzkazu
zapsal: Kolik je 3x2:

Poznámka:

Tato vývěska pro vzkazy není určena pro jakoukoliv komerční reklamu, osobní výpady někoho proti někomu, politickou agitaci, texty obsahující vulgární výrazy apod.

Do pole vpravo od "Zapsal" vložte prosím výsledek jednoduchého násobení. Je to nutná ochrana proti robotům a různým pindíkům, kteří by sem mohli zapisovat mnoho nesmyslných hlášek. Jen připomínáme, že násobení nulou dává vždy nulu.

Nový vzkaz

SKOROSPORTOVKA PRO VIKTORII, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VIIIb (Písk.Sasko), , 23. 9. 2020, Radek Černický, Petra Hornová, Stanislav Petrůj. Doprava ubíhající rampou pod převis, dále přímo přes dva BH na velký balkon. Namáhavě přes převis (kruh) a přímo k BH a na vrchol. (poznámka:Aby vás, kvůli možnému pádu na balkon, spolulezec dobře jistil, je lepší na balkóně dobrat . Kolem kruhu lahůdka s potřebou přidržet špičku pod převisem.)
LEVÁ ÚDOLNÍ SPARA, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 24. 8. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Levou údolní sparu vzhůru asi tři metry mírně vlevo a plotnu pod zeď, traverzu doprava a zorostlim komínem na vrchol. (poznámka:Trochu hůř jištěno.)
HOLKY TO CHTĚJ TAKY, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 24. 8. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. V severní štěně pravou sparou tvořící písmeno "A" přímo na polici přímo přes bh stěnou ke kruhu.
INTIMNÍ KOUTEK, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 12. 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Stejně jako cesta "Pětka pro Standu" až na balkón a odtud doleva asi 5 metrů a lahodným koutem nahoru na vrchol.
HNUS FIALOVEJ, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Stejně jako cesta "Pětka pro Standu" až na balkón a odtud doleva asi tři metry a doprava ubíhající puklinou na vrchol.
PRŮLEZOVÁ, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), III (Písk.Sasko), , 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Od Jihovýchodu traverz doprava kolem vyvráceného stromu do velkého kouta. Průlezem v koutě na předvrchol.
BLUE LINE, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VII (JPK), , 4. 6. 2020, Radek Černický, Zdeněk Strnad(2). Na levém okraji východní stěny přímo převislým žebrem (BH) na polici, dále vpravo nevýrazným koutem až pod převis a přímo (smyčky) na vrchol.
ZKRATKA DO PEKLA, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 6. 2020, Radek Černický, Stanislav Petrůj. Z police cesty "Zákaz pohybu" doleva spárou přes BH na balkón a libovolně na vrchol.

Obsazenost chalupy

volné k rezervaci
  nepotvrzená rezervace
  potvrzená rezervace

Aktuální omezení lezení

Momentálně není žádné omezení lezení na našich skalách.

Zápisy ze schůze

Viditelné pouze pro přihlášené