Vítejte na našich stránkách!

Jsme nevelký oddíl čítající cca 10-30 členů, který působí ve středu krásných klidných Lužických hor.

Náš oddíl spravuje všechny skály okolo Horního Sedla, Kozích hřbetů a Havrana u Jitravy, ale rádi zdoláváme skály všeho druhu, hlavně v nedalekém Oybinu a Jonsdorfu v Německu.

Klub horolezců vlastní naši chloubu, horo chalupu na Horním Sedle, kterou je možné si pronajmout. Pořádáme také několik každoročních akcí, jako je Běh Císařským údolím, Horo víkendy a Horo tábory pro děti.

Běh Císařským údolím

Horolezecký víkend

Horolezecký tábor

Termín zatím není znám.

Horo tábory pořádáme jen v letních měsících a trvají cca 5 dní. Náplň je podobná jako na horo víkendech.

Vzkazy

Vzkaz:
Tak na Fellerovce jsme měli asi tři mladý a vše se povedlo. Děkuji za dodržování klidu a hezké lezení.
SO.

Moje reakce na vzkaz:
zapsal:  Kolik je 7x6:

Poznamka:

Tato vývěska pro vzkazy není určena pro jakoukoliv komerční reklamu, osobní výpady někoho proti někomu, politickou agitaci, texty obsahující vulgární výrazy apod.

Do pole vpravo od "Zapsal" vložte prosím výsledek jednoduchého násobení. Je to nutná ochrana proti robotům a různým pindíkům, kteří by sem mohli zapisovat mnoho nesmyslných hlášek. Jen připomínáme, že násobení nulou dává vždy nulu.

Nový vzkaz

ZÁPADNÍ SPÁRA, (DVOJČE, Horní skály), IV (JPK), , 14. 9. 2021, Honza Sax Bělina, Tomáš Hruš. Západní spárou na předskalí a libovolně n. v.
VĚČNÉ HLEDÁNÍ, (BLUDNÁ, Císařské údolí), III (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SZ stěně širokou spárou na temeno.
VIDÍŠ SVĚTÝLKO?, (BLUDNÁ, Císařské údolí), V (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SV stěně v dírách šikmo vpravo k boráku a přímo na temeno.
NEDĚLNÍ RYCHLOVKA, (DVOJČE, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Středem západní stěny Jižního vrcholu přímo k Bh. Od něj mírně vlevo přes díry na vrchol.Z Jižního vrcholu Přepadovou ke slaňáku.
KAFÍČKOVÁ VARIANTA JZ HRANY, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Úplně vpravo v západní stěně převislou stěnou přes Bh do spáry a jí na balkón. JZ hranou na vrchol.
PŘÍMÁ LINKA DO BOTANICKÝ, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 27. 6. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Uprostřed údolní stěny nejhlubší spárou k normálu.Pote přímo do spárokomínu a přes vklíněný balvan na vrchol.
CONENGRIA, (RYNOLTICKÁ VĚŽ, Skály u Rynoltic), VIIc (Písk.Sasko), VIIIa RP (Písk.Sasko), , 19. 6. 2021, Jan Paul. Vlevo od Staré cesty trhlinou přes poličky ke K a rajbasem na vrchol.

Obsazenost chalupy

volné k rezervaci
  nepotvrzená rezervace
  potvrzená rezervace

Aktuální omezení lezení

Momentálně nemáme žádné hnízdění.

Více info na SO.

Zápisy ze schůze