ZÁPADNÍ SPÁRA, (DVOJČE, Horní skály), IV (JPK), , 14. 9. 2021, Honza Sax Bělina, Tomáš Hruš. Západní spárou na předskalí a libovolně n. v.
VĚČNÉ HLEDÁNÍ, (BLUDNÁ, Císařské údolí), III (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SZ stěně širokou spárou na temeno.
VIDÍŠ SVĚTÝLKO?, (BLUDNÁ, Císařské údolí), V (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SV stěně v dírách šikmo vpravo k boráku a přímo na temeno.
NEDĚLNÍ RYCHLOVKA, (DVOJČE, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Středem západní stěny Jižního vrcholu přímo k Bh. Od něj mírně vlevo přes díry na vrchol.Z Jižního vrcholu Přepadovou ke slaňáku.
KAFÍČKOVÁ VARIANTA JZ HRANY, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Úplně vpravo v západní stěně převislou stěnou přes Bh do spáry a jí na balkón. JZ hranou na vrchol.
PŘÍMÁ LINKA DO BOTANICKÝ, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 27. 6. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Uprostřed údolní stěny nejhlubší spárou k normálu.Pote přímo do spárokomínu a přes vklíněný balvan na vrchol.
CONENGRIA, (RYNOLTICKÁ VĚŽ, Skály u Rynoltic), VIIc (Písk.Sasko), VIIIa RP (Písk.Sasko), , 19. 6. 2021, Jan Paul. Vlevo od Staré cesty trhlinou přes poličky ke K a rajbasem na vrchol.