Klub horolezců Hrádek

Oficiální stránky horolezeckého klubu

 

Skály v okolí horolezecké chalupy Klubu horolezců Hrádek nad Nisou


Sektory v okolí:
Císařské údolí |  Fellerovka |  Horní skály |  Kozí hřbety, Ostrý vrch |  Janovice v Podještědí |  Skály u Jítravy |  Skály u Rynoltic |  Jonsdorf |  Oderwitzer Spitzberg |  Oybin |  Weißbachtal | 

Naše tipy na lezení

Smrtka:

Přímá jižní - Nádherná cesta a tak trochu odvážná. Stojí za přelezení. Více informací zde

Vůbec celá tato skála je krásná  a hodí se i pro začátečníky.

10 nejnovějších cest

DUHOVKA, (MALÁ KULIČKA, Kozí hřbety, Ostrý vrch), IX (JPK), , 1. 8. 2020, Ondřej Sojka. Levou údolní hranou n.v.
ÚDOLNÍ SOKOLÍK, (MALÁ KULIČKA, Kozí hřbety, Ostrý vrch), VIIb (JPK), , 1. 8. 2020, Ondřej Sojka, Vladimír Sojka. Středem údolní stěny do sokolíku a jím n.v. (poznámka:Boží)
INTIMNÍ KOUTEK, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 12. 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Stejně jako cesta "Pětka pro Standu" až na balkón a odtud doleva asi 5 metrů a lahodným koutem nahoru na vrchol.
PRŮLEZOVÁ, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), III (Písk.Sasko), , 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Od Jihovýchodu traverz doprava kolem vyvráceného stromu do velkého kouta. Průlezem v koutě na předvrchol.
HNUS FIALOVEJ, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Stejně jako cesta "Pětka pro Standu" až na balkón a odtud doleva asi tři metry a doprava ubíhající puklinou na vrchol.
BLUE LINE, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VII (JPK), , 4. 6. 2020, Radek Černický, Zdeněk Strnad(2). Na levém okraji východní stěny přímo převislým žebrem (BH) na polici, dále vpravo nevýrazným koutem až pod převis a přímo (smyčky) na vrchol.
HRÁDECKÝ HOLKY, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VIIa (Písk.Sasko), , 6. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Od Severovýchodu úplně vlevo rampou a dále ubíhající spárou ke Kruhu. Dal spárou na balkón. Stanoviště. Poté přes převis asi 4m a doleva do Jihozápadní stěny. Stěnou a žlábkem na vrchol. (poznámka:Při přechodu do Jihozápadní stěny je na hraně tutove jištění.)
ZÁKAZ POHYBU, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VIIc (Písk.Sasko), , 6. 2020, Radek Černický, Stanislav Petrůj, Petra Hornová. Nástup stěnou přímo pod spárou v Severovýchodní stěně jí a do spáry, tou na polici, asi metr doprava do spáry a na balkón (stanoviště). Poté přes převis a doleva do stěny přes dodatečně dodány KRUH do převislé spáry a namáhavě na vrchol.
ZKRATKA DO PEKLA, (HRADECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 6. 2020, Radek Černický, Stanislav Petrůj. Z police cesty "Zákaz pohybu" doleva spárou přes BH na balkón a libovolně na vrchol.
91. NAROZENINY, (HRADBY, Skály u Rynoltic), VII RP (JPK), , 15. 5. 2020, Martin Hoetzel, Lukáš Bludský. vpravo od dubu žlábkem a spárou ke kruhu, obloučkem zleva na temeno (poznámka:poněkud solivé. kruh čhs pozink, lepidlo vinylester fischer.)