WEIßBACHTAL

Nördlicher Uhustein

Obr.: NÖRDLICHER UHUSTEIN, 2018_07, FOTO P. FAJGL

Obr.: NÖRDL. (VL.) A SÜDL. (VPR.) UHUSTEIN, 2018_07, FOTO P. FAJGL

ALTER WEG, V (Písk.Sasko), , Z východu rozsedlinou mezi Südlichem Uhustein a naší skálou rozporem nahoru. Překročení na balkón. Vlevo stěnou přes přidaný kruh na vrchol.
VARIANTE ZUM ALTEN WEG (FRÜHLINGSVARIANTE), VIIb (Písk.Sasko), , Na východní straně šikmo doleva přes převis ke kruhu. Doprava na velký balkón "Alter Weg" a jako touto na vrchol.
DAMPFHAMMER, Xc (Písk.Sasko), , Z pukliny mezi Uhusteinen stěnou ke kruhu. Přímo na balkon. Přes skalní stupeň a stejně jako "Alter Weg" na vrchol.
SPRUNG, Přeskok 4 (Písk.Sasko), , Z Südlichem Uhustein, napravo severního rohu, přeskok na malou polici kousek pod vrcholem a stěnou na vrchol.
REGENTROPFEN, VIIIc (Písk.Sasko), , Na severozápadní straně pravou trhlinou k stropovému převisu (kruh). Převislou spárou k polici. Vlevo stavěním (kruh) trhlinou přes 3. kruh na balkón a na vrchol.
KIESELWEG, VIIa (Písk.Sasko), , Asi 2 m nalevo od "Regentropfen" trhlinou vzhůru k díře (nad touto kruh). U horní štěrkové police traverz doleva k 1. kruhu "Nordostwand". (Stavěním) k polici. Po této doleva k balkónu "Alter Weg". Jako touto na vrchol. (poznámka:Bez stavění VIIc)
NORDOSTWAND, VIIIa (Písk.Sasko), , Vlevo v severovýchodní cestě k polici. Traverz doprava a nahoru ke kruhu. Napravo stěnou k polici (2. kruh). Důkladným stavěním přes rajbas na vrchol.
OSTKANTE, VIIb (Písk.Sasko), , Po východní hraně, nastoupit zprava, vlevo k polici přes (přidaný) kruh k velké polici. U levé hrany (důkladným stavěním) přes kruh na vrchol. (poznámka:Bez stavění VIIIa)