WEIßBACHTAL

Obr.: SÄCHS. DIANAWAND, 2018_07, FOTO P. FAJGL

Obr.: Radek Černický 2019

Obr.: SÄCHS. DIANAWAND (VL.) A BÖHM. DIANAWAND (VPR.), 2018_07, FOTO P. FAJGL

ALTER WEG, II (Písk.Sasko), , Z jihozápadu přes stupňovitou stěnu na vrchol.
HÖHLENWEG, II (Písk.Sasko), , Z jeskyně šikmou stěnou na severozápadní straně vzhůru na balkón a dál jako "Alter Weg" na vrchol.
WINTERHART, VIIa (Písk.Sasko), , Vpravo od "Nordriss" stěnou (kruh) na polici, rajbasovou hranou doprava ukloněnou ruční spárou na vrchol.
NORDRISS, VI (Písk.Sasko), , Spárou na severovýchodní straně přímo na vrchol.
RUF DES SÜDENS, VIIc (Písk.Sasko), , Nalevo "Nordriss" přes dva kruhy na vrchol. (poznámka:RP VIIIa)
ABENDWAND, VIIb (Písk.Sasko), , Napravo "Septemberweg" koutem na porostlý balkón. Stěnou rovně přes 2 přidané kruhy na vrchol.
TROSTWEG, VIIa (Písk.Sasko), , Na severní straně mezi "Abendwand" a "Septemberweg" po trhlinách až nakonec. Doprava u zářezu na vrchol.
SEPTEMBERWEG, VI (Písk.Sasko), , Zcela vlevo na severní straně po krátké hraně k jeskyni. Sokolíkem na balkón a krátkou stěnou doleva k doprava ubíhající spáře, touto na vrchol.
VARIANTE ZUM SEPTEMBERWEG (NORDOSTVARIANTE), VI (Písk.Sasko), , Od sokolíka traverz doleva ke kazatelně. Pak vpravo po hraně ke spáře.
GIPFELFREUNDEWEG, VIIa (Písk.Sasko), , Jako "Septemberweg" k díře, pak traverzem úplně doleva do východní stěny (přidaný kruh). Východní stěnou přímo na vrchol.
VARIANTE ZUM GIPFELFREUNDEWEG (VARIANTE), VIIb (Písk.Sasko), , Nalevo originálního nástupu přes stropový převis k traverzu.
VARIANTE ZUM GIPFELFREUNDEWEG (EXPLOSION), VIIIb (Písk.Sasko), , Po východní hraně z malého balvanu (skok), přes stropový převis a rovně nahoru k "Gipfelfreundeweg" a dál na vrchol.
ZWEI DÄCHER, VIIc (Písk.Sasko), , Zcela vpravo na jižní straně trhlinou pod stropový převis a doleva ubíhající krátkou ruční spárou pod 2. stropový převis (přidaný kruh). Doprava přes tento po hraně na vrchol.
VARIANTE ZU ZWEI DÄCHER (DRITTES DACH), VIIIb (Písk.Sasko), , Napravo "Zwei Dächer" přes velký převis nalevo přes 2. stropový převis. Jako přes "Zwei Dächer" na vrchol.
SÜDOSTWEG, V (Písk.Sasko), , Zcela napravo v jižní stěně pod stropový převis sokolíkem nahoru a doleva jako "Rechter Schartenweg" na vrchol.
RECHTER SCHARTENWEG, IV (Písk.Sasko), , V pravé časti jižní stěny nalevo od hrany na balkón. Doprava na vrchol.
MITTLERER SCHARTENWEG, III (Písk.Sasko), , Uprostřed jižní stěny rovně na vrchol.
LINKER SCHARTENWEG, III (Písk.Sasko), , V levé části jižní stěny spárou na vrchol.
SCHMALE WAND, VI (Písk.Sasko), , Nalevo "Levé cesty průrvy" stěnou přes přidaný kruh na balkón. Vpravo spárou na vrchol.