WEIßBACHTAL

Obr.: Radek Černický 2019

Obr.: BÖHM. DIANAWAND, 2018_07, FOTO P. FAJGL

Obr.: BÖHM. DIANAWAND, 2018_07, FOTO P. FAJGL

ALTER WEG, I (Písk.Sasko), , Ze západu přes stupňovitou stěnu na vrchol.
KURZES PROBLEM, VIIb (Písk.Sasko), , Zcela vpravo na severní straně, po severozápadní hraně, přes krátké žebro a převis a na vrchol jako "Alter Weg".
SCHMUTZIGER RISS, III (Písk.Sasko), , Vpravo na severní straně doprava ubíhající spárou na balkón a na vrchol jako "Alter Weg".
SCHARTENRISS, III (Písk.Sasko), , Vpravo na severní straně krátkou, převislou spárou doprava na balkón a na vrchol jako "Alter Weg".
KURZER RISS, V (Písk.Sasko), , Cca 2 m nalevo od "Schartenriss" úzkou spárou nahoru na balkón. Komínem na vrchol.
VARIANTE VOM KURZEN RISS (KURZ UND KNAPP), VI (Písk.Sasko), , Přímo přes převislou stěnku na balkon a libovolně na vrchol.
NORDRISS, VI (Písk.Sasko), , Spárou "Kurzer Riss" vzhůru a nahoře doleva na vrchol.
KRAFTAKT, VIIIa (Písk.Sasko), , Mezi "Nordriss" a "Erkerriss" stěnou (přidaný kruh) a ruční spárou na rameno a na vrchol jako "Alter Weg".
ERKERRISS, VIIb (Písk.Sasko), , Výraznou spárou uprostřed severní strany nahoru pod stropový převis. Doprava na rameno a na vrchol jako "Alter Weg".
DONNERWETTER, VIIIb (Písk.Sasko), , Erkerriss až na velký balkon, poté převisle a vlevo přes kruh na vrchol.
TEAMWORK, VIIIb (Písk.Sasko), , Vlevo od "Erkerriss" stěnou přes kruh a přidaný kruh k stropovému převisu. Přes tento přes 3. kruh na vrchol. (poznámka:RP VIIIc)
LETZTES PROBLEM, VIIc (Písk.Sasko), , Vlevo na severní straně úzkou spárou přes kruh na vrchol.
LINKER RISS, VIIb (Písk.Sasko), , Zcela vlevo na severní straně spárou na vrchol.
NORDOSTKANTE, VI (Písk.Sasko), , Z vystupujícího balvanu k severní hraně. Po úzkém žebru (přidaný kruh) ke klenuté polici (hodiny). Vpravo po hraně a proláklinou na vrchol.
VARIANTE ZUR NORDOSTKANTE (DIREKTE NORDOSTKANTE), VIIb (Písk.Sasko), , Od hodin na "Nordostkante" přímo přes přidaný borhák v záhybu stěny na vrchol.
FEINE OSTWAND, VIIIb (Písk.Sasko), , Uprostřed východní stěny přes kruh k spáře s převislým nástupem (přidaný kruh). Doprava stěnou na vrchol
OSTKANTE, VIIc (Písk.Sasko), , Napravo východní hrany přes úzké žebro přes přidaný kruh na balkón. Po hraně na vrchol.
LADY DOMINA, VIIc (Písk.Sasko), , 2 m nalevo od "Ostkante" přes stropový převis ke kruhu. Rajbasem doprava na balkón. Na vrchol jako po "Ostkante". (poznámka:RP VIIIa)
BÖHMISCHER WEG, VI (Písk.Sasko), , Vpravo na jižní straně spárou přes převis na balkón. Dál spárou na vrchol.
HIMMELFAHRT, VIIc (Písk.Sasko), , Mezi "Böhmischer Weg" a "Birkenriss" vzhůru přes převis (přidaný kruh), pak stěnou, nakonec úzkou spárou na vrchol.
BIRKENRISS, IV (Písk.Sasko), , Uprostřed jižní strany spárou se silně převislým začátkem na vrchol.
SÜDRISS, IV (Písk.Sasko), , Vlevo na jižní straně skalním koutem na balkón, podél spáry na vrchol.
VARIANTE ZUM SÜDRISS (SCHRÄGER RISS), IV (Písk.Sasko), , Vlevo vedle "Birkenriss" doleva ubíhající spárou na vrchol.
SÜDKAMIN, III (Písk.Sasko), , Zcela vlevo na jižní straně komínem na vrchol.