WEIßBACHTAL

Obr.: Böhmisches Tor (Weißbachtal), foto: z aplikace Black

Obr.: BÖHMISCHES TOR - AW, 2018_08, FOTO P. FAJGL

Obr.: Vrcholovka R .Černický

ALTER WEG, III (Písk.Sasko), , Na západní straně krátká rajbasová stěna na velké šikmé rameno. Krátkou stěnou na vrchol.
VARIANTE ZUM ALTEN WEG (KÄMPFERVARIANTE), VIIc (Písk.Sasko), , Vlevo v jižní stěně žlábkem k ramenu.
VARIANTE ZUM ALTEN WEG (SEPTEMBERVARIANTE), IV (Písk.Sasko), , Na severozápadní hraně přes rampu ke žlábku a tímto k ramenu.
SCHMUGGLERWAND, VIIIc (Písk.Sasko), , Vlevo od "Septembervariante" stěnou přímo přes kruh na balkón a na vrchol.
NORDWEG, II (Písk.Sasko), , Na severní straně vlevo stoupající rampou ke středu stěny a komínem na rameno. Doleva na východní straně k balkónu. Vlevo krátkou spárou a překrok na vrchol.
TÜRSPALT, IV (Písk.Sasko), , Vpravo na severní straně krátkým komínem k vlevostoupající rampě krátkým převislým spárovým komínem k ramenu. Cestou "Alter Weg" na vrchol.
IMMERGRÜN, VIIc (Písk.Sasko), , Vlevo od "Türspalt" stěnou k polici "Severní cesty" (kruh). Žlábkem přes 2. kruh na vrchol.
NORDRISS, V (Písk.Sasko), , Vpravo od severovýchodní hrany spárou na polici. Vlevo za hranou traverzem a spárovým komínem na balkón. Vlevo krátkou puklinou na vrchol.
KLINKE, VIIa (Písk.Sasko), , Vlevo od severovýchodní hrany krátkou stěnou k železité polici. Vpravo za hranou ručkovat, širočinou a několika žlábky ke kruhu. Pravým ze dvou žlábků na balkón a vlevo na vrchol.
MAIWEG, VIIa (Písk.Sasko), , Středem Východní stěny vzhůru a vpravo ke kruhu. Traverz doprava, sokolík a spára na pilíř "Ostriss" a tou na vrchol.
OSTRISS, IV (Písk.Sasko), , Na východní straně nahoru spárou mezi věží a piliřem. Překrok a žlábkem na vrchol.
SÜDOSTKANTE, VIIa (Písk.Sasko), , Z nástupu "Ostriss" vlevo vzhůru ke hraně. Tou ke kruhu. Se stavěním na balkón (přidaný kruh). Se stavěním po hraně na vrchol.
WEG FÜR ULLI, IXb (Písk.Sasko), , Vpravo na jižní straně, převislou stěnou přes 2 kruhy ke 3. kruhu. Vpravo za hranu na vrchol.
KURZER RISS, III (Písk.Sasko), , Od jihu krátkou spárou mezi věží a pilířem vzhůru a "Ostriss" na vrchol.