WEIßBACHTAL

Grenzkogel

Obr.: Radek Černický 2018

Obr.: GRENZKOGEL, 2018_07, FOTO P. FAJGL

ALTER WEG, IV (Písk.Sasko), , Z jihu komínem na předvrchol. Překrok (přidaný borhák) a schodem ve stěně na vrchol.
VARIANTE ZUM ALTEN WEG (BERGVARIANTE), V (Písk.Sasko), , Z náhorní strany pravou hranou na předvrchol.
SPITZSTEINERWEG, VIIa (Písk.Sasko), , Na severní straně úzkým komínem mezi věží a předvrcholem na polici. Tou vlevo za severovýchodní hranu (2.kruh "Nordkante") a komínem k rameni. Severní hranou na vrchol.
VARIANTE ZUM SPITZSTEINERWEG (TALVARIANTE), VIIb (Písk.Sasko), , V pravé části údolní strany po železitých policích vlevo ručkovat ke spáře. Tou přes kruh na polici.
VARIANTE ZUM SPITZSTEINERWEG (KRISTALLVARIANTE), VIIIb (Písk.Sasko), , Vlevo od "Talvariante" přes převis ke kruhu. Žlábkem na polici a vpravo ke komínu.
NORDKANTE, VIIc (Písk.Sasko), VIIIa RP (Písk.Sasko), , Z nástupu "Spitzsteinerweg" (se stavěním) doleva ke kruhu a k výraznému výklenku na hraně. Tím přes kruh a přidaný kruh na vrchol.
EMPORWEG, VIIc (Písk.Sasko), , Levou údolní hranou přes kruh k polici "Ostweg". Přímo k 2. kruhu. Vlevo stěnou kolem žeber k rameni. "Südostwand" k vrcholu. (poznámka:RP VIIIa)
SÜDOSTWAND, VIIc (Písk.Sasko), , Ve středu jihovýchodní stěny ke kruhu. Trochu se držet vlevo, potom přímo žlábkem vzhůru přes přidaný kruh a vpravo žlábkem k rameni. Stěnou a doleva ukloněnou trhlinou na vrchol. (poznámka:RP VIIIa)
OSTWEG, VI (Písk.Sasko), , V jižní stěně, vpravo od "Alter Weg" šikmo doprava k jižní hraně. Po polici traverzovat doprava k údolní hraně a ke komínu ""Spitzsteinerweg"" a tou na vrchol.
NICKELWEG, VIIb (Písk.Sasko), , Vpravo od "Alter Weg" ke kruhu. (Se stavěním) ke žlábku. Tím k rameni. "Südostwand" na vrchol. (poznámka:RP VIIc)
WENN SCHON - DENN SCHON, VIIc (Písk.Sasko), , Nástup jako "Nickelweg" bez stavění. Dále po hraně přes 2. kruh (nahoře také spára) na vrchol. (poznámka:RP VIIIa)