Klub horolezců Hrádek

Oficiální stránky horolezeckého klubu

 

Skály v okolí horolezecké chalupy Klubu horolezců Hrádek nad Nisou


Sektory v okolí:
Císařské údolí |  Fellerovka |  Horní skály |  Kozí hřbety, Ostrý vrch |  Janovice v Podještědí |  Skály u Jítravy |  Skály u Rynoltic |  Jonsdorf |  Oderwitzer Spitzberg |  Oybin |  Weißbachtal | 

FELLEROVKA
FELLEROVA VĚŽ |  HRUŠKA |  KRKAVCOVÁ |  KRKAVEC |  KRKAVČÍ HNÍZDO |  MALÁ HRUŠKA |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - VÝCHODNÍ |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - ZÁPADNÍ | 

KRKAVEC

Skály
Obr.: Krkavec - JV stěna

Skály
Obr.: KRKAVEC (FELLEROVKA), 2020_06, FOTO P. FAJGL

STARÁ CESTA, III (Písk.Sasko), , 1904, Rudolf Kauschka . Vpravo v jižní stěně doleva ubíhajícím žebrem na konec a stěnou vpravo na vrchol.
PRAVÁ JIŽNÍ CESTA, V (Písk.Sasko), , 1958, Miroslav Machovič, Josef Čihula. 4 m vlevo od nástupu Staré cesty stěnou a spárou na vrchol.
JIŽNÍ CESTA STŘEDEM (KRAJKOVÁ), VI (Písk.Sasko), , 1958, Josef Čihula, Miroslav Machovič. 2,5 m vlevo od Pravé jižní podél převislé spáry na polici a žlábkem na vrchol.
TRAVERZOVÁ, IV (Písk.Sasko), , 1963, Jan Šedina, F. Volkert. Vlevo v jižní stěně stěnou na rameno a na JZ hranu. Doprava po lávce a vzhůru na vrchol.
ŠIKMÁ SPÁRA, VI (Písk.Sasko), , 10. 10. 1982, Vladimír Sojka . Vpravo v údolní stěně 3 m vzhůru k doleva ubíhající spáře, tou a později vpravo krátkým žlábkem na polici. Doleva spárou na vrchol.
ČIHULOVA CESTA, VIIb (Písk.Sasko), , 1963, Josef Čihula, Jan Kyncl. 3m vpravo od Šikmé spáry doleva ubíhající spárou k výčnělku, 4m doleva spárou a doprava do Šikmé spáry. Jí na konec a žlábkem a stěnou na vrchol.
LUŽICKÁ CESTA, VIIb (Písk.Sasko), , 1981, Jiří Novák(4), Jiří Svatoš, Jaroslav Pavelka. Uprostřed údolní stěny doleva ubíhající spárou a vpravo další doleva ubíhající spárou ke kruhu. Místy převislou stěnou do žlábku Čihulovy cesty a tou na vrchol.
CESTA CIK-CAK, VI (Písk.Sasko), , 20. 9. 1969, Josef Zárybnický, F. Volkert, Jiří Zárybnický. 3 m vpravo od Modřínové stěnou a doprava ubíhající spárou na konec. Doleva spárou na východní hřbet a po něm na vrchol.
MODŘÍNOVÁ, VIIb (Písk.Sasko), , 18. 9. 1983, Jiří Koprnický, Vratislav Votýpka, Petr Červeň. Úplně vlevo v údolní stěně přes velký převis a žebrem ke kruhu. Doleva klikatou spárou na východní hřbet a po něm na vrchol.

Naše tipy na lezení

Smrtka:

Přímá jižní - Nádherná cesta a tak trochu odvážná. Stojí za přelezení. Více informací zde

Vůbec celá tato skála je krásná  a hodí se i pro začátečníky.

10 nejnovějších cest

ANTIŠPEK, (CELŇÁK, Císařské údolí), VIIIc (Písk.Sasko), , 5. 11. 2020, Radek Černický, Petra Hornová, Petr Červeň. Nástup přímo od Pašerácké stezky. Při levé hraně přes 3bh pod vrcholovou hlavu. Dále obtížně přes převis kolem 4.bh na vrchol. (poznámka:Hodně dobře jištěno.)
SKOROSPORTOVKA PRO VIKTORII, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VIIIb (Písk.Sasko), , 23. 9. 2020, Radek Černický, Petra Hornová, Stanislav Petrůj. Doprava ubíhající rampou pod převis, dále přímo přes dva BH na velký balkon. Namáhavě přes převis (kruh) a přímo k BH a na vrchol. (poznámka:Aby vás, kvůli možnému pádu na balkon, spolulezec dobře jistil, je lepší na balkóně dobrat . Kolem kruhu lahůdka s potřebou přidržet špičku pod převisem.)
LEVÁ ÚDOLNÍ SPARA, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 24. 8. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Levou údolní sparu vzhůru asi tři metry mírně vlevo a plotnu pod zeď, traverzu doprava a zorostlim komínem na vrchol. (poznámka:Trochu hůř jištěno.)
HOLKY TO CHTĚJ TAKY, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 24. 8. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. V severní štěně pravou sparou tvořící písmeno "A" přímo na polici přímo přes bh stěnou ke kruhu.
DUHOVKA, (MALÁ KULIČKA, Kozí hřbety, Ostrý vrch), IX (JPK), , 1. 8. 2020, Ondřej Sojka. Levou údolní hranou n.v.
ÚDOLNÍ SOKOLÍK, (MALÁ KULIČKA, Kozí hřbety, Ostrý vrch), VIIb (JPK), , 1. 8. 2020, Ondřej Sojka, Vladimír Sojka. Středem údolní stěny do sokolíku a jím n.v. (poznámka:Boží)
INTIMNÍ KOUTEK, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 12. 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Stejně jako cesta "Pětka pro Standu" až na balkón a odtud doleva asi 5 metrů a lahodným koutem nahoru na vrchol.
HNUS FIALOVEJ, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Stejně jako cesta "Pětka pro Standu" až na balkón a odtud doleva asi tři metry a doprava ubíhající puklinou na vrchol.
PRŮLEZOVÁ, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), III (Písk.Sasko), , 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Od Jihovýchodu traverz doprava kolem vyvráceného stromu do velkého kouta. Průlezem v koutě na předvrchol.
BLUE LINE, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VII (JPK), , 4. 6. 2020, Radek Černický, Zdeněk Strnad(2). Na levém okraji východní stěny přímo převislým žebrem (BH) na polici, dále vpravo nevýrazným koutem až pod převis a přímo (smyčky) na vrchol.