FELLEROVKA
FELLEROVA VĚŽ |  HRUŠKA |  KRKAVCOVÁ |  KRKAVEC |  KRKAVČÍ HNÍZDO |  MALÁ HRUŠKA |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - VÝCHODNÍ |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - ZÁPADNÍ |

FELLEROVA VĚŽ

Obr.: Fellerova věž - V hrana (2002)

Obr.: Felerovka K. Turpiš 25.4.2015

Obr.: FELLEROVA VĚŽ (FELLEROVKA), 2020_06, FOTO P. FAJGL

NORMÁLNÍ CESTA (VÝCHODNÍ HŘEBEN), IV (Písk.Sasko), , 23. 5. 1905, Karl Kirchhof, Rudolf Blumrich. Úplně vlevo v údolní stěně po rampě doleva na travnatou polici (viklan). Spárou v úzké stěně pod velký převis, traverz vlevo za hranu a podél ní na velkou polici, stěnkou a mělkou spárkou na vrchol.
NORMÁLNÍ CESTA - MÜLLEROVA VAR., VI (Písk.Sasko), , 1907, Wilhelm Müller, Rudolf Kauschka. Od nástupu Kirchhoffova komína klikatou, místy převislou spárou pod velký převis.
NORMÁLNÍ CESTA - JIŽNÍ VAR., IV (Písk.Sasko), , Vpravo od JV hrany koutovou spárou na travnatou polici
AV ZÁRYBOVÉ, VIIIa (Písk.Sasko), , 17. 9. 2011, Radek Černický, Kamil Krečman,Stanislav Petrůj,Pavel Farský. Nástup od severovýchodu mezi cestami "Šachtová hran" a "Jižní varianta" přímo uprostřed z malého kamene dále středem stěny přes 1kruh pod převis k 2K přes něj mírně v pravo na balkon a na vrchol.
ŠACHTOVÁ HRANA, IV (Písk.Sasko), , 22. 9. 1907, Eduard König, Max Metze. 2 m vlevo od JV hrany mírně doprava na polici na hraně (§), po hraně a jako východní hrana na vrchol.
KIRCHHOFŮV KOMÍN - KAUSCHKOVA VAR., IV (Písk.Sasko), , 10. 7. 1904, Rudolf Kauschka, F. Steppes, M. Tischer. Jako Kirchhoffův komín, v polovině komína traverz vlevo na velkou polici na východní hraně, stěnkou a mělkou spárou na vrchol.
VIA GAUDIA, V (Písk.Sasko), , 22. 6. 1969, Miroslav Machovič, M. Syrový, Zdeněk Strnad(1) . 4 m vlevo od JV hrany podél spárky na velkou polici na hraně, traverz 2 m vlevo a jemnou spárkou na vrchol.
ŠACHTOVÁ STĚNA, IV (Písk.Sasko), , 14. 8. 1905, Rudolf Blumrich. 7 m vlevo od JV hrany stěnou, komínem (kruh) a spárou na poličku (blok), 4 m doleva do komína s vzpříčenými bloky a jím, později spárou přímo na vrchol.
ŠACHTOVÁ STĚNA - GAHLEROVA VAR., V (Písk.Sasko), , 6. 8. 1905, Karl Gahler. Z poličky (blok) vpravo na hranu a dále šachtovou hranou.
ŠACHTOVÁ STĚNA - PŘÍMÁ VAR., V (Písk.Sasko), , 1937, Z poličky (blok) přímo na velkou polici.
ŠACHTOVÁ STĚNA - TYNDALOVA VAR., V (Písk.Sasko), , 1922, Tyndal. 5 m vpravo od Ginzelovy cesty koutkem a vpravo spárou do komína s vzpříčnými bloky.
PŘÍMÁ CESTA, V (Písk.Sasko), , 22. 6. 1969, Miroslav Machovič, Zdeněk Strnad(1) . 2 m vlevo od Šachtové stěny spárkou (křížíme traverz Šachtové stěny) k převísku, přes něj přímo spárou k vrcholu.
NO A CO, VIIIb (Písk.Sasko), , 27. 10. 1996, Petr Slanina(2), Milan Kulda. 2,5 m vpravo od Ginzelovy cesty koutkem a doprava (bohrhák), stěnou přímo a jako Ginzelova cesta na vrchol.
GINZELOVA CESTA, V (Písk.Sasko), , 28. 8. 1954, Wolfgang Ginzel, Hans Ginzel. Vlevo v jižní stěně koutem k výraznému převisu, 2 m doprava a spárou přes díru na polici. Vpravo od hrany na vrchol.
GINZELOVA CESTA - TOMÁŠOVA VAR., VI (Písk.Sasko), , 1967, Tomáš Schreier, Jiří Zárybnický. Od nástupu převislou spárkou přímo.
GINZELOVA CESTA - HONZOVA VAR., VIIa (Písk.Sasko), , 13. 7. 1967, Jan Procházka(2), František Šída. Od západu po hřbetu na polici a přes hladké stupně na velkou polici. (poznámka:Jan Procházka to má ve svém lezeckém deníku zapsané jako "Cesta pod slaněním", klas. VI.)
TĚCH MÁM DOMA STOVKY, VI RP (JPK), , 14. 5. 2013, Ondřej Sojka , Tereza Hauznerová. V pravo od c. Jo králičí bobky ruční spárou n.v. předskalí
JO KRÁLIČÍ BOBKY, VI RP (JPK), , 14. 5. 2013, Ondřej Sojka , Tereza Hauznerová. Zcela vlevo v JV stěně prostřední prstovou spárou nízkého předskalí n.v.
ŽLAB ŽITAVSKÉHO ALPENVEREINU, VIIc (Písk.Sasko), , 31. 8. 1991, Gerold Jähne, D. Donath. Vpravo od Gahlerova komína na tření k žlábku a jím přes 2 kruhy na 1. polici Honzovy varianty a tou na vrchol.
ODDÍLOVÁ BRIGÁDA, VIIb (Písk.Sasko), , 3. 7. 1986, Petr Slanina(2), Milan Kulda. Úplně vpravo v údolní stěně komínem na překlenutou polici a doleva na tření ke skobě. Doleva stěnou ke kruhu a šikmo vlevo na lávku. Doleva do Gahlerova komína a jím na vrchol.
GAHLERŮV KOMÍN, V (Písk.Sasko), , 17. 4. 1906, Karl Gahler. Vpravo v údolní stěně žlabem a komínem na polici na západní hraně. Doprava ke spáře šachtové stěny a jí na vrchol.
HG, VIIc (Písk.Sasko), , 23. 10. 1984, Vratislav Votýpka, Petr Binhák. Vvlevo od Gahlerova komína stěnou přímo (kruh). Žlábkem a stěnou na polici na západní hraně a jako Gahlerův komín na vrchol.
KIRCHHOFŮV KOMÍN, V (Písk.Sasko), , 21. 5. 1904, Karl Kirchhof, Franz Salomon. Vlevo v údolní stěně přes stupně a na tření doprava k žlabu uprostřed stěny, žlabem a komínem na vrchol.
VÝPADEK, VIIb (Písk.Sasko), , 22. 7. 1986, Petr Slanina(2), Milan Kulda. Středem údolní stěny krátce na tření a koutem k žlábku Kirchhoffova komína, doleva na tření (bohrhák) k lávce a žlábkem ke kruhu. Stěnou přímo k lávce a doprava do Kirchhoffova komía. Jím 2 m vzhůru a vpravo spárou na vrchol.

BLUE LINE, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VII (JPK), , 4. 6. 2020, Radek Černický, Zdeněk Strnad(2). Na levém okraji východní stěny přímo převislým žebrem (BH) na polici, dále vpravo nevýrazným koutem až pod převis a přímo (smyčky) na vrchol.