FELLEROVKA
FELLEROVA VĚŽ |  HRUŠKA |  KRKAVCOVÁ |  KRKAVEC |  KRKAVČÍ HNÍZDO |  MALÁ HRUŠKA |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - VÝCHODNÍ |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - ZÁPADNÍ |

ŠACHTOVÁ VĚŽ - ZÁPADNÍ

Obr.: Radek Černický 2019

STARÁ CESTA, II (Písk.Sasko), , 27. 6. 1891, Vvpravo v JV stěně průlez komínkem (nebo od Hrušky po suťovém svahu) do kouta na SV straně. Vnitřním komínem na vrchol. (poznámka:1. známý přelez Willy Kahl, H. Scholze)
DLOUHÉ KROKY, VI (Písk.Sasko), , 9. 8. 1981, Jiří Novák(4), Vratislav Votýpka, R. Pavelka. Vlevo od Jižní cesty hranou (spárky) na jižní vrchol, přechod na vrchol.
JIŽNÍ CESTA, III (Písk.Sasko), , Komínem nebo náhorní hranou na balvan při jižní stěně, překrok a stěnou vpravo na J vrchol, přechod na vrchol.
JZ KOUT, I (Písk.Sasko), , 1903, V koutě spárou a komínem. (poznámka:1. známý přelez Josef Matouschek, J. Gustav)
JEŘABINOVÁ CESTA, VI (Písk.Sasko), , 8. 8. 1981, Jiří Novák(4), Jaroslav Pavelka. Vpravo od J hrany spárou na předvrchol a komínem na vrchol.
TUTON SPÁRA, (), , 16. 7. 1981, Jiří Svatoš, Motl. Vpravo v SZ stěně spárou v koutě na předvrchol a komínem na vrchol.
PRÁZDNINOVÁ CESTA, VI (Písk.Sasko), , 30. 6. 1984, Vratislav Votýpka, Milan Kulda. Vlevo od Tuton spáry spárou ke kruhu a stěnou vpravo ke spáře.
JANINA HRANA, VIIa (Písk.Sasko), , 16. 8. 1981, Jiří Svatoš, Jiří Novák(4). Vpravo od Severní stěny stěnou, spárou a vlevo hranou přes kruh, výše doleva komínem na vrchol.
SEVERNÍ STĚNA, VI (Písk.Sasko), , 6. 6. 1971, Miroslav Machovič, H. Vojtíšek. Uprostřed jižní stěny podél spáry (hrot) na lavici, vlevo spárou a komínem na vrchol.
BRONZOVÝ PAROHY, VIIIb (Písk.Sasko), , 30. 5. 1987, Petr Slanina(2), René Škoda. Vpravo od hrany vpravo od Hrádecké cesty stěnou přes borhák na polici, přes převis ke kruhu a žebrem a stěnou na vrchol.
HRÁDECKÁ CESTA, VI (Písk.Sasko), , 9. 8. 1981, Jiří Novák(4), Vratislav Votýpka, Jaroslav Pavelka. Vlevo v SZ stěně šikmo vpravo koutem ke kruhu a doleva podél spáry pod kout Staré cesty, stěnou vpravo od kouta na vrchol.
HONIMÍRA ČOUDIPÍRKOVÁ, VIIIc (Písk.Sasko), , 1. 10. 1995, Milan Kulda, Robert Výtiska. Od nástupu Hrádecké cesty stěnou přímo (2 borháky, kruh) pod kout.

BLUE LINE, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VII (JPK), , 4. 6. 2020, Radek Černický, Zdeněk Strnad(2). Na levém okraji východní stěny přímo převislým žebrem (BH) na polici, dále vpravo nevýrazným koutem až pod převis a přímo (smyčky) na vrchol.