FELLEROVKA
FELLEROVA VĚŽ |  HRUŠKA |  KRKAVCOVÁ |  KRKAVEC |  KRKAVČÍ HNÍZDO |  MALÁ HRUŠKA |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - VÝCHODNÍ |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - ZÁPADNÍ |

ŠACHTOVÁ VĚŽ - VÝCHODNÍ

Obr.: Šachtová věž II. východní - Z hrana

Obr.: ŠACHTOVÁ VĚŽ - VÝCHODNÍ (FELLEROVKA), 2020_06, FOTO P. FAJGL

Obr.: ŠACHTOVÁ VĚŽ - VÝCHODNÍ (FELLEROVKA), 2020_06, FOTO P. FAJGL

STARÁ CESTA, I (Písk.Sasko), , 27. 6. 1891, Od JV suťovým svahem do sedla mezi Šachtové věže (nebo od jihu průlez úzkým komínem), hranou a stěnou doprava. (poznámka:1. známý výstup Willy Kahl, H. Scholze)
SEVEROZÁPADNÍ KOUT, III (Písk.Sasko), , Vpravo v SZ stěně koutovou spárou do sedla.
KÁMEN ÚRAZU, IXb (Písk.Sasko), , 11. 6. 1986, Petr Slanina(2), Vratislav Votýpka. SZ koutem 8 m vzhůru a vlevo stěnou (kruh) na poličku, doprava zářezem na vrchol.
SILOVÝ DÝCHÁNEK, VIIIa (Písk.Sasko), , 7. 8. 1984, Vratislav Votýpka, Milan Kulda, Petr Červeň. Jako první cesta na rampu, krátkým koutem k převísku a doleva ke kruhu, převislou hranou na vrchol.
PRVNÍ CESTA, IV (Písk.Sasko), , 8. 1967, Tomáš Schreier, Jiří Zárybnický. SZ koutem 4m a doleva na rampu. Uprostřed stěny doleva spárou na polici, vpravo spárou na vrchol.
PEPKOVA CESTA, VIIa (Písk.Sasko), , 19. 8. 1969, Josef Zárybnický, Tomáš Schreier. Vpravo v SZ stěně koutem k převísku, přes něj ruční spárou na rampu a přímo ke kruhu, spárou na vrchol.
ĎÁBELSKÁ HRANA, VIIc (Písk.Sasko), , 3. 8. 1968, Jiří Zárybnický, J. Bistiak. Vlevo od Pepkovy cesty přepad z bloku a doleva na hranu, po ní ke kruhu a doleva k balvanu (vrcholová kniha), hranou na vrchol.
ĎÁBELSKÁ HRANA - VAR., VIIc (Písk.Sasko), , 10. 9. 1985, Vratislav Votýpka, Jiří Svatoš, Petr Červeň. Po hraně (kruh), zleva přes převis a doprava na hranu.
ĎÁBELSKÁ HRANA - DOMEČEK Z KARET, VIIc (Písk.Sasko), , 22. 7. 1986, Petr Slanina(2), Milan Kulda. Od kruhu varianty přímo po hraně, od kruhu originální cesty opět přímo po hraně na vrchol.
JÍZDA KRÁLŮ, VIIIa (Písk.Sasko), , 10. 5. 1977, Jan Šimon, Ladislav Škalda. Z balvanu při SV stěně překrok a doprava na tření ke kruhu. Lámavou spárou na vrchol.
JIHOVÝCHODNÍ HŘBET (UŠATÁ HRANA), V (Písk.Sasko), , Vlevo od JV hran spárou přes kruh a po hřbetu na vrchol.

BLUE LINE, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VII (JPK), , 4. 6. 2020, Radek Černický, Zdeněk Strnad(2). Na levém okraji východní stěny přímo převislým žebrem (BH) na polici, dále vpravo nevýrazným koutem až pod převis a přímo (smyčky) na vrchol.