FELLEROVKA
FELLEROVA VĚŽ |  HRUŠKA |  KRKAVCOVÁ |  KRKAVEC |  KRKAVČÍ HNÍZDO |  MALÁ HRUŠKA |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - VÝCHODNÍ |  ŠACHTOVÁ VĚŽ - ZÁPADNÍ |

HRUŠKA

Obr.: Hruška K. Turpiš 25.4.2015

STARÁ CESTA, VIIa (Písk.Sasko), , 1910, . Vlevo od J hrany z balvanu na poličku (hrot) a stěnou (umělé stupy) na vrchol
ZDÁNÍ KLAME, VIIIc (Písk.Sasko), , 26. 6. 1986, Petr Slanina(2), Vratislav Votýpka. J hranou na poličku staré cesty a doleva ke kruhu. Stěnou mírně vlevo přes 2. kruh na vrchol.
NĚMECKÁ CESTA (KOUTOVÁ), VIIb (Písk.Sasko), , 1930, . Zprava od Z hrany do kouta a koutovou spárou přes převis (kruh), doleva stěnou krátce vzhůru a traverz vpravo zpět do spáry a jí na vrchol
NĚMECKÁ CESTA - PŘÍMÁ VAR., VIIc (Písk.Sasko), , 30. 7. 1979, Od kruhu spárou přímo. (poznámka:první známý přelez P.Plachecký, V.Pavlíček)
ČIHULOVA CESTA, VIIb (Písk.Sasko), , 12. 8. 1957, Josef Čihula, Miroslav Machovič. Uprostřed SZ stěny spárou (kruh) k 2. kruhu, traverz doprava do spáry Německé cesty.
ČIHULOVA CESTA - PŘÍMÁ VAR., VIIIb (Písk.Sasko), , 7. 8. 1988, Petr Slanina(2) . Z traverzu přímo přes kruh na vrchol. (poznámka:(původně byla tato varianta součástí cesty Exitus Xa, která vedla přes 2 kruhy vpravo od Čihulovy cesty, pro malou vzdálenou mezi cestami zrušena))
ŽLUTÝ PARADOX, IXc (Písk.Sasko), , 10. 6. 1986, Petr Slanina(2), Vratislav Votýpka. Čihulovou cestou 3 m vzhůru, vlevo spárou na poličku a hranou k 1. kruhu, stěnou přímo k 2. kruhu a vpravo k borháku. Vpravo žlábkem na vrchol
ŽLUTÝ PARADOX - VAR. KULATÝCH OBDÉLNÍKŮ, IXc (Písk.Sasko), , 26. 6. 1986, Petr Slanina(2), Vratislav Votýpka. Ze sedla mezi Hruškou a Malou Hruškou vpravo stěnou (kruh) k 2. kruhu. (poznámka:(původně samostatná cesta přes další dva kruhy, zrušena pro malou vzdálenost mezi cestami))
BOŽÍ HNĚV, IXb (Písk.Sasko), , 26. 6. 1986, Petr Slanina(2), Vratislav Votýpka. Tupou V hranou (2 kruhy) na vrchol.
TŘETÍ NA ŘADĚ, VIIIb (Písk.Sasko), , 7. 8. 1988, Petr Slanina(2), Jiří Svatoš. Uprostřed JV stěny stěnou a žlabem (2 kruhy) na vrchol

BLUE LINE, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VII (JPK), , 4. 6. 2020, Radek Černický, Zdeněk Strnad(2). Na levém okraji východní stěny přímo převislým žebrem (BH) na polici, dále vpravo nevýrazným koutem až pod převis a přímo (smyčky) na vrchol.